VELVE MATERIĀLU SISTĒMAS
Mapei produktu
ekskluzīvais Pārstāvis
Baltijas Valstīs

Jaunumi

Adhēziju ietekmējoši faktori flīžu klājuma izveides procesā

Ir dažādi nepareizas flīžu klājuma izveides scenāriji, kas var izraisīt flīžu atlekšanu no virsmas/ nokrišanu. Zemāk apskatāmi daži no faktoriem, kas var ietekmēt flīžu un akmens materiālu saķeri ar pamatni.

Pamatnes sagatavošana

Nestabilas un putekļainas pamatnes, nepareizas virsmas attīrīšanas dēļ var apdraudēt labu materiālu adhēziju ar pamatni. Šie netīrumi var būt arī uz flīzes pamatnes. Adhēzijas problēmu var radīt arī citi faktori, piemēram, plaisas pamatnē vai slodze uz pamatni, kas rodas cietēšanas procesā. Tad pamatne nav pilnībā sacietējusi un nav gatava noslodzei.

Kā no tā izvairīties: Pārliecinieties, ka pamatne ir pareizi notīrīta un sagatavota. Pamatnei jābūt bez putekļiem, netīrumiem, kas varētu ietekmēt pietiekamu adhēziju. Pirms flīžu pielīmēšanas, flīžu pamatnes attīrīt no putekļiem un netīrumiem, izmantojot mitru sūkli.

Nepietiekams līmes pārklājuma slānis

Vāja saķere var būt saistīta ar nepietiekamu līmes pārklājuma slāni. Spraugas un gaisa "kabatas" līmes slānī var izraisīt flīžu nokrišanu, kā arī flīžu lūzumu, pret tām triecoties krītošiem priekšmetiem, vai, ja virsma tiek pakļauta lielai noslodzei un vibrācijām.

Kā no tā izvairīties: Uzklāt pietiekamu līmes slāni, lai līme pārklātu visu flīzes pamatni un tiktu nodrošināts pietiekams kontakts starp pamatni un flīzi. Iespiest flīzi līmē, lai nodrošinātu, ka špakteļlāpstiņas atstātās rievas izlīdzinās un slānī nepaliek gaisa "kabatas". Ir nozīme arī izvēlētajam špakteļļāpstiņas zobu izmēram, lai flīžu līmi varētu kvalitatīvi izlīdzināt. Līmējot īpaši liela izmēra plānas flīzes, līmi uz flīzes pamatnes un uz līmējamās virsmas uzvilkt vienā virzienā, lai nodrošinātu, ka špakteļlāpstiņas atstātās rievas saspiežas vienā virzienā un nepaliek gaisa spraugas. Ja flīzes ir garena formāta, tad špakteļlāpstiņas atstātajām līnijām vajadzētu iet perpendikulāri garajai malai, lai gaisam būtu īsāks ceļš pa kuru izkļūt. Lai nodrošinātu pareizu flīžu un pamatnes savienojumu, meistaram stingri jāpiespiež flīze pie virsmas, izmantojot gumijas āmuru, lai ar uzsitieniem pa flīzes virsmu izspiestu gaisa spraugas. Ir arī speciāli mehāniski rīki, kuri ar vibrāciju panāk labāku efektu gaisa izspiešanas efektu. Pareizs kontakts starp flīzi un līmjavu arī izlīdzinās virsmas spriegumu uz flīzi.

Piebilde: Ja flīzes atradīsies tiešos saules staros, tad mēs iesakām izvēlēties  flīzes ar izmēru ne lielāku par 200x200mm un vēlams gaišas. Tumšas flīzes uzkarst vairāk nekā gaišas. Flīžu materiālam uzsilstot tas izplešas, tādējādi rodas deformācija kas var ietekmēt flīžu klājuma ilgmūžību. Šuvju platumam vajadzētu būt sākot no 4mm.

Flīzēšanai izvēlies pareizo līmi

Flīzes veids/ pielietojums/ pamatne MAPEI līme
Flīzēm līdz 600x600 mm iekšdarbos un ārdarbos, 
sienām un grīdām) 
Adesilex P9 (C2TE) (lai  
aizpildītu flīžu šuves jau 
pēc 4 st., izmantot 
Adesilex P9 Express (C2FE))
Liela izmēra flīžu un dabīgā akmens pielīmēšanai uz 
nestabilām vai nesen izveidotām virsmām 
iekšdarbos un ārdarbos, uz sienām un grīdām 
(kārtas biezums līdz 15 mm)
Keraflex Maxi S1
Visu veidu flīžu (arī mitruma neizturīgu 
akmens materiālu) pielīmēšanai iekšdarbos 
un ārdarbos uz nestabilām pamatnēm, tai 
skaitā uz koka pamatnēm. Sienām un grīdām. 
Ātri cietējošs.
Elastorapid
Stikla, keramisko un marmora mozaīkas 
flīzēm iekšdarbos un ārdarbos (+ Isolastic), 
uz sienām un grīdām)
Adesilex P10 
(pirtī/saunā + ISOLASTIC)
Visu veidu flīžu un dabīgā akmens materiālu 
līmēšanai uz sienām un grīdām, iekšdarbos un 
ārdarbos, uz visu veidu pamatnēm 
un metāla pamatnēm (tai sk. koka, metāla, PVC)
Keralastic T

Šie ir tikai daži no faktoriem, kuri ietekmē flīžu klājuma ilgmūžību. Ja vēlaties uzzināt vairāk, piesakaties uz konsultāciju vai kādu no mūsu veidotajiem semināriem, kurus organizējam gada pirmajos mēnešos.