Velve M.S. Tehnoloģijas
Mapei produktu
ekskluzīvais Pārstāvis
Baltijas Valstīs

Jaunumi

MAPEI sveķu bāzes sistēmas industriālajām grīdām

Sveķu grīdas segumu sistēmas kā risinājums būvniecības nozarē guvušas atzinību tikai pēdējo divdesmit gadu laikā un iekarojušas stabilu pozīciju, nodrošinot teicamu virsmas aizsardzību un daudzkārt uzlabojot virsmu veiktspējas īpašības.

Mūsdienās ir pieejamas daudzu veidu sistēmas no dažādiem materiāliem un dažādos biezumos, piedāvājot nepieciešamo mehāniskās izturības līmeni vai izturību pret ķīmiskām vielām, ar neslīdošām un antistatiskām īpašībām un virsmu, ko ir viegli dezinficēt, kā arī citām īpašībām, aptverot visas industriālo telpu ekspluatācijas prasības un vajadzības.

Kāpēc mēs mēdzam teikt “sveķu sistēma”, nevis “sveķu pārklājums”?

Vārds “sistēma” ir daudz piemērotāks, jo tas izsaka ideju, ka piedāvātais un pielietotais risinājums nav tikai vienkāršs produkta slānis (pārklājums), bet gan vairāku slāņu kombinācija, kuri tiek uzklāti īpašā veidā, lai izveidotu sistēmu, kurā slāņi darbojas kopā, lai sasniegtu sistēmas galīgās veiktspējas īpašības.

Cik ilgi sistēma kalpo?

Pareizi izvēlēta un uzklāta sistēma ilgu laiku pildīs savu funkciju, taču tā joprojām būs jāuztur un jākopj. Atkarībā no sistēmas veida, ir tādas, ko uzturēt ir vieglāk nekā citas, un kuras ir izturīgākas pret ikdienas tīrīšanas un dezinfekcijas darbiem, un tās parasti ir tik biezas, ka tās kalpo ļoti ilgu laiku, pirms tās ir jāatjauno. Viss atkarīgs no sistēmas veida.

Ir pieejami divu veidu saistvielu maisījumi - cementa un sintētisko sveķu.

Poliuretāna / cementa produktu grupa ir īpaši kalibrēts poliuretāna sveķu, cementa saistvielu un dažāda veida pildvielu maisījums. Šajos produktos interesanti ir tas, ka abas saistvielas, viena minerālā un otra organiskā, reaģē un pēc tam mijiedarbojas viena ar otru, lai izveidotu produktu, kurām pēc iestrādes ir izcilas veiktspējas un mehāniskās īpašības. Šādas sistēmas slānis ir salīdzinoši biezs tāpēc īpaši ilgmūžīgs.

Mapei MAPEFLOOR CPU grupas produkti, kur CPU nozīmē Cementa-Poli-Uretāna, ir bijuši tirgū apmēram desmit gadus un ir saņēmuši plašu atzinību no daudziem apmierinātiem klientiem. Tos izmanto sistēmu izveidei, kuru biezums svārstās no 3 līdz 9 mm. Šo produktu tehnoloģijas izstrāde aizsākās 1970. gadu beigās, taču tikai pēdējos divdesmit gados tā beidzot iekaroja rūpniecības sektoru, kur tādas prasības kā augsta izturība, noturība pret ķīmiskām vielām un karstumu, necaurlaidība, ātra seguma izveide un viegla uzturēšana ir īpaši svarīgas. Sistēmu sāka izmantot galvenokārt pārtikas un dzērienu nozarē un ķīmijas un farmācijas rūpniecībā, kā arī citās nozarēs.

Poliuretāna sistēmām var būt gluda vai neslīdoša virsma (nodrošinot drošus darba apstākļus), atkarībā no pievienoto pildvielu formas un lieluma.

Kāpēc kārtas biezums atšķiras - no 3 līdz 9 mm?

Kārtas biezums ir ļoti svarīgs, lai nodrošinātu izturību pret trieciena slodzēm un, galvenokārt, pret termisko inerci. MAPEFLOOR CPU sistēmas ekspluatācijas laikā ir izturīgas ne tikai pret augstām temperatūrām, un ir daudz izturīgākas nekā tradicionālās sistēmas, tās ir izturīgas arī pret pēkšņām temperatūras izmaiņām vai tā saukto termisko šoku. Jo biezāka ir sistēma, jo augstāku maksimālo temperatūru sistēma var izturēt. MAPEFLOOR CPU sistēmas var izturēt  temperatūru pat līdz 120°C!

Vai jābūt meistaram, lai uzklātu šo materiālu sistēmu?

Lai izveidotu sveķu bāzes sistēmas pārklājumu, un jo īpaši poliuretāna / cementa bāzes sistēmas, ir vajadzīga pieredze, prasme un piemēroti darbarīki, kas ir specializētu meistaru rīcībā.